ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie podróżne, znane również jako ubezpieczenie podróżne, odnosi się do ubezpieczenia od niedogodności podróżnych, ubezpieczenia podróżnego i podróżnego ubezpieczenia medycznego. Ubezpieczenie służy do pokrywania kosztów leczenia, anulowania podróży, utraty bagażu, wypadków lotniczych i innych międzynarodowych lub krajowych strat związanych z podróżą.

Ubezpieczenie podróżne zazwyczaj obejmuje tylko 旅遊保險 okres czasu, na przykład okres od wyjazdu do powrotu.Konsumenci różnych rodzajów podróży mogą znaleźć odpowiednie ubezpieczenie podróżne.

Zakres ubezpieczenia podróżnego różni się w zależności od firmy ubezpieczeniowej i planu ubezpieczenia, w tym głównie:

podróżne ubezpieczenie medyczne

Gwarantuje przede wszystkim koszty leczenia wymagane w przypadku nieszczęśliwych wypadków i nagłych zachorowań w okresie podróży, które mogą obejmować koszty transportu karetki pogotowia ratunkowego.

ponieważ ubezpieczenie zdrowotne w różnych krajach zwykle chroni tylko obywateli, obcokrajowcy będą obciążani wysokimi kosztami leczenia za leczenie, a podróżne ubezpieczenie medyczne stało się jednym z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczenia podróżnego.

Ubezpieczenie od niedogodności w podróży

Opłaty lub kary za anulowanie, skrócenie lub przerwanie podróży z powodu różnych wypadków. Typowe sytuacje awaryjne, takie jak:

Odwołanie lotu

opóźnienie lotu

Wspólna ochrona ubezpieczeniowa obejmuje: koszt zakupu artykułów pierwszej potrzeby z tytułu opóźnienia bagażu oraz koszt zakupu biletów komunikacyjnych w przypadku odwołania lotu. ..Czekać.

Ze względu na ogromne różnice w treściach chronionych, władze centralne w niektórych krajach zamierzają ujednolicić podstawowe elementy ochrony, aby spełnić prawa konsumentów. Na przykład Taiwan Insurance Bureau zamierza zastrzec, że podstawowa ochrona ubezpieczeniowa ubezpieczenia od niedogodności w podróży zagranicznej musi obejmować cztery pozycje: „ubezpieczenie skrócenia podróży, ubezpieczenie opóźnienia lotu, ubezpieczenie opóźnienia bagażu i ubezpieczenie utraty bagażu”.

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie bezpieczeństwa podróży zapewnia ochronę niepełnosprawności fizycznej lub śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku w okresie trwania umowy ubezpieczenia.

Inne pokrycie

Niektóre plany ubezpieczenia podróży zapewniają również dodatkowe składki, takie jak:

Wcześniej istniejąca choroba

Sporty z czynnikami ryzyka (np. narciarstwo, nurkowanie)

Udaj się do krajów wysokiego ryzyka, takich jak wojny, klęski żywiołowe i akty terrorystyczne

Upadłość dostawcy zewnętrznego

Wrodzone stany ostrego początku

Nie obejmuje typu

Wcześniejsze schorzenia, leczenie docelowe

planowa operacja lub leczenie

wojna

terroryzm

Urazy lub choroby spowodowane innymi lekkomyślnymi zachowaniami, takimi jak alkohol lub narkotyki

ponadto ubezpieczenie podróżne zapewnia również inne usługi, zwykle 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym usługi concierge i pomoc w podróży w nagłych wypadkach. Zadeklaruj istniejące schorzenia przed datą wyjazdu.

Metoda ubezpieczenia

Wraz z dynamicznym rozwojem branż związanych z turystyką i popularyzacją podróży osobistych, konsumenci ubezpieczeń turystycznych zwracają większą uwagę na bezpośredniość, autonomię i wygodę niż inni konsumenci ubezpieczeń.

Autoubezpieczony

Wiele banków korzysta z ubezpieczenia podróżnego jako jednej z firm obsługujących karty kredytowe. Dopóki używają karty kredytowej banku do pokrywania głównych kosztów podróży, takich jak bilety lotnicze, wydatki na hotel lub wydatki na wycieczki grupowe, mogą automatycznie korzystać z ubezpieczenia podróżnego, a zakres ubezpieczenia różni się w zależności od banku.

Ubezpieczony w kasie

Obecnie prawie wszystkie główne porty lotnicze posiadają kasy ubezpieczenia podróży zagranicznych, a niektóre lotniska posiadają samoobsługowe automaty ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie telefonu

Ubezpieczenie online

Ubezpieczenia online stały się głównym kanałem zakupu ubezpieczenia podróżnego dla wielu indywidualnych konsumentów podróży, świadcząc następujące usługi powiązane:

Supermarket ubezpieczeniowy

Nieruchomości i wypadki w Cathay pacific

Nieruchomości i wypadki w Shin Kong